W ubiegły weekend ruszyło Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, tradycyjnie zaplanował sześć turniejów – trzy w rundzie wiosennej i trzy w rundzie jesiennej. Zawody rozgrywane są w 3 kategoriach: SKRZAT, JUNIOR i OPEN.

Do turnieju zgłosiło się 28 tenisistów: 5 w kat. SKRZAT, 6 w kat. JUNIOR i 17 w kat. OPEN.

W upalny sobotni poranek, już o godz. 8.30 pierwsi w bój ruszyli najmłodsi. Kategorię SKRZAT, w której grano systemem każdy z każdym wygrała Kamila Andryjenko, która pokonała wszystkie rywalki. Drugie miejsce dla Dagmary Miziołek, a trzecia była Lena Wilczewska. IV miejsce zajęła Agata Łucka, a V – Mateusz Podlewski.

W kategorii JUNIOR grano w dwóch 3-osobowych grupach.  Grupę A wygrał Michael Wodziński, a grupę B Maciej Pozorski. Zawodnicy ci spotkali się w wielkim finale, gdzie po zaciętym pojedynku lepszy okazał się Michael, pokonując Macieja 6:3.

Kolejne miejsca zajęli: IIIm Igor Deyna po zwycięstwie 6:0 nad Pawłem Linda (IV m), V m Szymon Pytka, a VI m Kamil Mrozek.

O godzinie 11.00 do pierwszych tegorocznych meczy na ceglanej mączce gotowi byli tenisiści w kat OPEN. Upał robił się coraz większy i faworyci wiedzieli, że czeka ich dłuuuuugi męczący dzień (mecze półfinałowe zakończyły ok. godz. 19.00).

Z rankingu GP 2016 rozstawiono 4 najlepszych zawodników.

Przez cały dzień trwały zacięte pojedynki. Po 13 meczach na placu boju pozostała najlepsza czwórka. Późnym popołudniem rozpoczęły się dwa emocjonujące półfinały, które zakończyły się dopiero w trzecich setach. W pierwszym Marek Gutjar 2:1 (6:4 ; 4-6 ; 6:3) pokonał Łukasza Pindel, a w drugim Mikołaj Brange wygrał 2:1 (6:4 ; 5:7 ; 6:3) z Michaelem Wodzińskim, tym samym, który wygrał kat JUNIOR. Michael tego dnia spędził na kortach 11 godzin!!!

Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę na kortach w parku. Około południa jednocześnie grano mecz o IIIm i wielki FINAŁ.

W meczu o IIIm Łukasz Pindel wygrał z Michaelem Wodzińskim 2:0 (6:2 ; 7:5)  

W finale znany wielokrotny tryumfator tczewskiej imprezy Marek Gutjar gładko 2:0 (6:0 i 6:1) pokonał Mikołaja Brange.

Już w sobotę 27 maja kolejny Turniej. Od 8:30 grają kat SKRZAT i JUNIOR, a od 11.00 kat OPEN.

Zapisy przed zawodami na kortach przy basenie.

(TCSiR)