Władze Facebooka wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników portalu i wprowadzają oczekiwaną przez wielu zmianę. Już wkrótce internauci przestaną otrzymywać powiadomienia z popularnych gier m.in. CandyCrush czy FarmVille.

Wielu użytkowników Facebooka chętnie korzysta z udostępnianych przez amerykańskiego giganta gier m.in. FarmVille czy CandyCrush. Osoby, które grały w facebookowe gry dostawały z tych aplikacji powiadomienia dotyczące wyników swoich znajomych czy nowo wprowadzonych opcji. Do amerykańskiego koncernu od lat docierały skargi na ilość powiadomień, które pojawiają się na portalu. Użytkowników irytowały ciągłe powiadomienia, którymi nie byli zainteresowani.
Facebook postanowił więc zablokować informacje z gier. Ta opcja będzie wprowadzona 6 lutego. Od tego dnia użytkownicy nie będą dostawali powiadomień z gier i aplikacji, które ich nie interesują. Nie będą też dostępne zaproszenia do korzystania z gier. Facebook tłumaczy, że zbyt duża ilość powiadomień, zwłaszcza takich, które nie interesują użytkowników utrudniały korzystanie z portalu i oferowanych przez niego opcji. Zmiana ogłoszona przez Facebooka bardzo się spodobała użytkownikom mediów społecznościowych.