Debiutancki dwupłytowy album zespołu Wojciecha „JUNKIE” Moryto (ex. Acid Drinkers), który zaskakuje swoich dotychczasowych fanów stylistyką muzyczną, w której porusza się jego nowy projekt.

Gitary, perkusja i wokal są zestawione tutaj z nowoczesną elektroniką, z którą to ekipa Department szeroko, wręcz pioniersko jak na warunki polskie eksperymentuje. Klimat jaki zaserwował Department, to nie jedyna forma stylistyczna, można bowiem na krążku odnaleźć też nawiązania do stylistyki muzycznej lat 80/90. Album zat. ”BREAKAWAY CIVILIZATION” w swoich treściach porusza problemy cywilizacji, która wkracza w naszą codzienność coraz bardziej ekspansywnie. Artyści dotykają kwestii zagrożeń wynikających z manipulacji mediów, geotechnologii, psychotechniki i polityki globalnej. Na drugim krążku zespół prezentuje wersje instrumentalne utworów.
Producentem płyty jest Paweł Nafus i Wojciech Moryto, oficjalnym dystrybutorem Universal Music Polska, a wydawcą Kubica Production. Zespół planuje trasę koncertową na jesień tego roku.

TRACK LISTA:
1. Productive
2. Not Without Onions
3. Only Enterprise
4. Outbreak
5. Lunar Intermission
6. I Am The 1
7. Blindman And The Elephant
8. Off The Box
9. Om Mani Padme Hum
10. Breakaway Civilization
Skład koncertowy: Paweł Nafus, Wojciech Moryto, Roman i Michał Bereźniccy.
PREMIERA OGÓLNOPOLSKA: 21 kwietnia 2017 r.