O tym, że Polska ma wiele do zaoferowania turystom, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie tylko przyjezdni, ale często także nasi rodacy omijają niektóre miasta. Ci pierwsi najczęściej z powodu braku świadomości ich istnienia, w drugim przypadku wynika to z przeświadczenia, że „nic ciekawego tam nie ma”. Czy tak faktycznie jest?

O to zapytała internautów strona: www.wp.pl
Poprosili, aby wskazali, które z 12 wybranych miast jest najbardziej niedoceniane w Polsce. Oddano tysiące głosów, które pozwoliły wyłonić zwycięzcę! Tczew również znalazł się na tym spisie i wypadł całkiem dobrze! Cała lista miast zmagała się z kilkoma etapami i stoczyły walkę o miano „Najbardziej niedocenionego w Polsce”.

Ostatecznie nasze miasto zajęło 6 miejsce razem z Jelenią Górą i Gnieznem (7 proc.)!
Ankietę przeprowadzano również w 2016 i 2015 r., ale nie wytypowano wtedy Tczewa. Czyżby miasto prezentowało się coraz lepiej?

- To, że Tczew znalazł się w gronie najbardziej niedocenianych miast, oznacza, że jednak jest dostrzegany i zdaniem internautów jest wart więcej, niż wskazuje na to tzw. ogólna opinia- mówi Mirosław Pobłocki. -Plebiscyt dotyczył postrzegania miasta z punktu widzenia turystyki. Położenie Tczewa powoduje, że zapewne nigdy nie będzie on głównym celem turystów, a raczej przystankiem na drodze do Trójmiasta lub Malborka. (...)

Czy jest sposób, aby Tczew był celem wycieczek? |Jest sporo pomysłów, aby osiągnąć nagłośnienie. Oto kilka, przykładów, jednego z naszych czytelników|: 
- Most tczewski po remoncie, a w nim sensowna placówka kultury.
- Utworzenie Muzeum Kolejnictwa, cyklicznych imprez towarzyszących (parada parowozów, zabytkowych wagonów).
- Budowa Aquaparku Kociewskiego – przykład Redy pokazuje, że inwestycja przyciągnie jak magnes z okolicznych miast (Malbork, Starogard, Pruszcz Gd, Gniew).
- Przygotowanie zabytków do zwiedzania, 

Tczew to piękne miasto, wszyscy o tym wiemy, ale czy w końcu znajdzie się ktoś, kto zajmie się turystyką tego miejsca? Mamy naprawdę ciekawą, wartą nagłośnienia historię. Sporo pięknych zabytków oraz wiele możliwości na rozwój.
Może ten ranking da do myślenia i coś się w tym mieście zmieni?